واردات از دبی

واردات کالا از دبی و روش های انجام آن

مقدمه

امروزه به دلیل مهاجرت افراد زیادی به کشور های اطراف صادرات و واردات کالا از آن ها به ایران و بالعکس رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. یکی از جاهایی که امروزه واردات از آن بسیار انجام می شود، دبی است. به این منظور شرکت های مختلفی در ایران وجود دارند که حوزه ی فعالیت آن ها واردات از کشور های مختلف است. در این مقاله قصد داریم به طور کامل به بررسی واردات از دبی و روش های انجام آن بپردازیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فهرست

واردات از دبی

مزایای واردات انواع کالا از کشور امارات

کالاهایی که امکان واردات آن ها به ایران وجود دارد

نکات مهم هنگام واردات از دبی به ایران

هزینه های مربوط به واردات از امارات به چه عواملی بستگی دارد؟

شرکت های معتبر در واردات کالا از دبی


واردات از دبی

واردات از دبی

کشور امارات به دلیل همسایگی با ایران و داشتن مرز های دریایی بهترین انتخاب برای انواع کالا است و هزینه ی این عملیات نیز نسبت به کشور های دیگر مقرون به صرفه تر است. امروزه شرکت های مختلفی در حوزه ی واردات کالا از این کشور به ایران مشغول به فعالیت هستند. برای واردات باید از شرکت های معتبر و با سابقه مانند شرکت مهرسا بازرگان در این زمینه کمک بگیرید. کشور امارات یکی از اصلی ترین نقاط تجارتی در خاورمیانه از گذشته تا به امروز بوده و واردات از این کشور به ایران سال هاست که در حال انجام است. در ادامه ی این مقاله به توضیح مزایای واردات از کشور امارات و نکات مربوط به آن می پردازیم.

مزایای واردات انواع کالا از کشور امارات

 1. به دلیل وجود مرز دریایی انکام واردات از دبی به ایران آسان و از لحاظ اقتصادی به صرفه است.
 2. سرعت انجام این کار در مقایسه با کشور های دیگر بیشتر است.
 3. به دلیل تحریم هایی که از سمت کشور های دیگر برای ایران انجام شده است نمی توان به صورت مستقیم کالاهای مورد نیاز را خریداری کرد. برای رفع این مشکل می توان در ابتدا کالا را به دبی ارسال کرد و مجددا به ایران فرستاد.
 4. برخی شرکت های وارد کننده در صورت مشکل دار بودن کالا یا تفاوت آن با کالای اصلی امکان مرجوع کردن آن را در اختیار مشتریان قرار می دهند.
 5. هزینه های مربوط به گمرک باید مد نظر قرار گرفته شود. سود این روش آنقدر زیاد است که پرداخت هزینه به گمرک کشور امارات قابل چشم پوشی است.

کالاهایی که امکان واردات آن ها به ایران وجود دارد

هر نوع کالایی را نمی توان از دبی به ایران وارد کرد و برای این کار ضوابطی وجود دارد. حدود 26درصد از کالاها از کشور امارات به ایران وارد می شود. از کالاهایی که امکان واردات به ایران را دارند می توان به وسایل نقلیه ی موتوری، کنجاله (Oilcake) و سایر آخالک‌های جامد، جو، موز سبز خشک شده، کره های بسته بندی شده، محصولات از فولادهای ممزوج تخت فقط گرم نوردشده، قطعات توربین های بخار، محصولات از آهن یا فولاد غیر ممزوج تخت و گرم نوردشده و… اشاره کرد.

نکات مهم هنگام واردات از دبی به ایران

 1. برای انجام واردات از دبی باید از نحوه ی انجام و قوانین مربوط به کشور امارات اطلاعات کافی داشته باشید.
 2. کالاهایی را خریداری کنید که برندی شناخته شده دارند و فروش آن ها در کشور به خوبی انجام می شود.
 3. از شرکت های معتبر کالا های مورد نیاز خود را خریداری کنید. کالا های غیر استاندارد در این کشور با توجه به تقاضای کشور های اطراف افزایش پیدا کرده است.
 4. قیمت درهم مدام در حال تغییر است. بهتر است برای افزایش سود و کاهش هزینه ها ابتدا کالایی را به دبی صادر کنید و سپس معادل آن کالا را به ایران وارد کنید.
 5. انتقال وجه را حتما با استفاده از صرافی های معتبر در کشور انجام دهید.
 6. بهتر است کالا را از طریق راه های دریایی و به کمک کانتینر حمل کنید.
 7. برای واردات از روش اعتبار اسنادی استفاده کنید.
 8. به فصلی که در آن قصد واردات را دارید توجه کنید. زیرا در برخی فصل ها به دلیل به وجود آمدن شرایط آب و هوایی ارسال بار با تاخیر مواجه می شود.
 9. شعبه هایی از بانک های ملی و صادرات در کشور دبی وجود دارد که نقل و انتقالات مالی خود را می توانید به کمک آن ها انجام دهید.

یکی دیگر از روش های واردات، واردات ته لنجی است. این روش توصیه نمی شود زیرا ریسک بالایی دارد و غیر قانونی است. هزینه های واردات کالا و فروش آن از طریق واردات ته لنجی بسیار پایین است ولی به دلیل غیر قانونی بودن آن توصیه می شود که از این روش استفاده نکنید.


نکات مهم هنگام واردات از دبی به ایران

هزینه های مربوط به واردات از امارات به چه عواملی بستگی دارد؟

برای هر نوع تجارتی می بایست هزینه های تعرفه های گمرکی، حقوق و عوارض گمرکی، مالیات، هزینه های خرید کالا، حمل و نقل از کشور مبداء تا کشور مقصد و سایر هزینه های مربوط به بیمه، انبارداری و بارگیری محاسبه و ارزیابی شود. برای اینکه به بهترین شکل هزینه های مربوط به آن را تخمین بزنید توصیه می شود از یک مشاور بازرگانی کمک بگیرید. علاوه بر مواردی که مطرح شد عوامل دیگری مانند هزینه های بیمه کالا، حمل و نقل کالا، هزینه بارگیری کالا در مرزهای تجاری، ترخیص و امور اداری و تشریفات گمرکی، هزینه های مالیاتی، عوارض ورودی کالا و هزینه های مربوط به تعرفه های گمرکی و… نیز بر قیمت گذاری کالا ها موثر اند.

شرکت های معتبر در واردات کالا از دبی

شرکت های مختلفی در ایران وجود دارند که سابقه ای بالا در واردات کالا از کشور های مختلف را دارند. توجه داشته باشید که شرکت وارد کننده ی کالا معتبر و دارای سابقه در این زمینه باشند. زیرا واردات کالا نیازمند دانش اولیه از روش های انجام و قوانین مربوط به هر کشور است. یکی از شرکت های معتبر در زمینه ی صادرات و واردات کالا از کشور های مختلف به ایران شرکت مهرسا بازرگان آیریک می باشد. دفاتر این شرکت در شهر های تهران و اصفهان و همچنین در امارات و چین وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ی کار شرکت می توانید به سایت مهرسا بازرگان آیریک مراجعه کنید.


در صورت نیاز به مشاوره می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.

شماره ی دفتر تهران: 02128421527

شماره ی دفتر اصفهان: 03132121527


سخن آخر

کشور دبی قطب اقتصادی در خاورمیانه شناخته می شود. امروزه به دلیل وجود مرزهای دریایی بیشتر واردات از دبی به ایران صورت می گیرد و هزینه های این عملیات نسبت به واردات از کشور های دیگر به صرفه تر است. واردات از کشور امارات مزایایی دارد که به طور کامل به توضیح آن پرداختیم. برای واردات کالا از هر کشور نیاز است با قوانین و نکات مربوط به آن آشنا شوید. در غیر این صورت ممکن است اشکالاتی در انجاماین عملیات به وجود آید که باعث به هدر رفتن وقت و هزینه های شما شود. در این مقاله قصد داشتیم به طور کامل به بررسی واردات کالا از دبی و نکات مربوط به آن بپردازیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در خصوص واردات از دبی با ما در میان بگذارید.

نظر شما :