مشخص نمون تعرفه کالا

تعرفه کالا وارداتی و سازماندهی برای صادرات و واردات

تعرفه کالا یکی از موارد ضروری است.هنگامی که کالا وارد بندر می شود، گمرک و حفاظت مرزی درباره ی شمول عوارض گمرکی بر کالا کد تعرفه مناسب، بر اساس جدول تعرفه های سراسری ایالات متحده تصمیم‌گیری می‌کند. جدول تعرفه های سراسری ایالات متحده منبع اصلی یافتن طبقه بندی عوارض است. می توان از جدول تعرفه های سراسری ایالات متحده برای تعیین کد تعرفه گمرک، عوارض گمرکی، قوانین و مقررات مربوط به کالاهای وارداتی استفاده کرد.بیشتر واردکنندگان علاقمندند پیش از ورود محصولاتشان به بندر از وضعیت عوارض آن مطلع شوند.دو روش برای این امر وجود دارد.در زیر آنها را بیان می کنیم.

 • طبقه بندی غیر رسمی تعرفه
 • احکام الزام آور

تعرفه کالای وارداتی

طبقه بندی غیر رسمی تعرفه

به هر کالایی که به ایالات متحده وارد می شود. یک شماره طبقه بندی تعرفه اختصاص می دهند. که مبنای تمامی تصمیمات در خصوص آن کالا خواهد بود. در زیر چند روش برای تشخیص شماره طبقه بندی تعرفه کالا بیان می شود.

 • با کارشناس کالا در مورد محصول صحبت کنید. به مبحث کمک گرفتن از تیم‌های کارشناسان کالا رجوع کنید.
 • دسترسی آنلاین به جدول تعرفه های سراسری ایالات متحده
 • با رئیس بندری که کالاهای تان به آنجا وارد می شود تماس بگیرید.
 • با گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده مکاتبه کنید.
 • اطلاعاتی که از این طریق به دست می آید از هریک از این منابع غیررسمی است و برای هیچ کدام شان تعهدآور نیست.

احکام الزام آور

حکم الزام آو، شما را قادر می سازد تا پیش از تشکیل پرونده در گمرک به یک جمع بندی قطعی درباره طبقه بندی کالای تان برسید. همچنین یک حکم الزام آور به شما این امکان را می دهد تا از یک راهنمای الزام آور در مورد سایر مقررات گمرک در ارتباط با ارزیابی کشور سازنده کالا بهره مند شوید.

فقط دفتر مقررات و قوانین می‌تواند اطلاعات طبقه‌بندی الزام آور را به شما ارائه کند.

با ارسال یک نامه، اغلب ظرف سی روز پاسخ دریافت خواهید کرد.

باید اطلاعات زیر را در درخواست حکم الزام آور ارائه کنید

 • نام آدرس و سایر اطلاعات شناسایی تمامی طرفین ذی نفع،
 • نام بندری که کالا به آن وارد خواهد شد.
 • شرح معامله( مثلاً واردات گیره کاغذ از کره جنوبی).
 • یک اظهارنامه مبنی بر اینکه تا آنجا که شما اطلاع دارید، هیچ دعوایی در مورد این کالا نزد گمرک یا هیچ دادگاهی مطرح نیست.
 • یک اظهار نامه مبنی بر اینکه شما قبلا از یک افسر گمرک در خصوص طبقه بندی کالا راهنمایی گرفته‌اید و اگر چنین است، چه کسی پاسخگوی شما بوده و پاسخ چه بوده است.
 • یک درخواست برای طبقه بندی تعرفه، باید شامل اطلاعات زیر باشد
 • شرح کامل، نمونه کالا، نقشه ساده، نمودار و سایر مطالب توضیح مکمل شرح کالا باشد.
 • شکسته قیمت موادی که تشکیل می دهد و نسبت هریک به درصد در صورت امکان.
 • هر گونه اطلاعات دیگری که امکان دارد برای طبقه‌بندی تعرفه لازم یا به آن مرتبط باشد.

طبقه بندی تعرفه کالا الزام آور است، ولی نرخ عوارض خیر. برنامه طبقه بندی تعرفه ها باعث ایجاد قانونمندی، یکنواختی و دقت می شود. هنگام سفارش دادن/ گرفتن یا اتخاذ هر تصمیم تجاری دیگر، می توانید به آن تکیه کنید.

حکم الزام آور

سازماندهی برای واردات و صادرات

انتخاب نام شرکت

یکی از اولین تصمیماتی که باید بگیرید. نام مناسب برای کارتان بیابید. شاید ساعت ها و سطح بررسی نام های مناسب برای کسب و کارتان کنید. انتخاب نام یکی از جنبه های چالش برانگیز در شروع تجارت است. انتخاب نام مبتنی بر واردات و صادرات است. این کار را باید بدون کمک از کتاب های انتخاب نام که والدین از آنها استفاده می کنند انجام دهید!

نام شرکت اولین علامت شناسایی شما نزد مشتریان تان است. اگر نام تجاری نداشته باشید، با شما مانند افراد بی تجربه برخورد خواهند شد. اهمیتی ندارد که نام تجارت خود را چه می گذارید برداشتن نام نشان می‌دهد یک شرکت هستید و مردم به معامله با شما بیشتر علاقه مند خواهند شد یعنی باید نامی انتخاب کنید که برای خودتان مفهومی داشته باشد و همچنین تصویر صحیح از آن را به مشتریان منعکس کند نامی که انتخاب می کنید به شکل خودکار ابزاری خواهد شد که میتوانید از آن برای بازاریابی و تجارتتان استفاده کنید. زمانی که در خصوص نام تجاری تصمیم گرفتید روی محصول یا خدمتی که ارائه خواهد کرد و همچنین مشتریان مورد نظر تان، تمرکز می کنید. احتمالاً کلماتی مانند بین المللی، بازرگانی، واردات صادرات یا جهانی را در نامه مورد نظرتان خواهید گنجاند.

صادرات و واردات در ایالات متحده

تحقیق برای انتخاب نام شرکت مناسب

از سوی دیگر شاید به خواهید برای انتخاب نهایی نام تجاری تان تا انتخاب محصول خاص یا گروه خاصی از محصولات به عنوان زمینه فعالیت تان صادر کنید. در کل گنجاندن نام یک محصول در نام تجاری ممکن است به ضررتان باشد.

وقتی مشغول انتخاب نام هستید دفترچه راهنمای تلفن را بررسی کنید و جستجوی اینترنتی نیز انجام دهید تا بدانید شرکت دیگری از نامی شبیه نامی که شما در نظر دارید استفاده کرده است یا خیر. اگر بخواهید نام شرکت تان را ثبت یا با عنوان علامت تجاری از آن استفاده کنید. یافتن شرکت دیگر با نام مشابه در تجارتی مشابه مشکل ساز می شود.لذا حتما باید به این موارد توجه نمایید.

برخی از ویژگی های نامناسب در زیر آمده است:

اطلاعاتی درباره شرکت محصولات و خدمات ارائه بدهید.

ساده نوشته و تلفظ شود. در این صورت مشتریان قادر خواهند بود آن را به یاد بیاورند و به شکل صحیح بنویسند،

بتوانید آن را ثبت کنید. اگر به حقوق قانونی نام شرکت را در اختیار نداشته باشید فایده راه‌اندازی شرکت یا فعالیت های بازاریابی چیست؟ یک علامت تجاری ثبت می شود. بهترین دفاع در مقابل استفاده دیگران از نام انتخابی است که فقط دفتر حق امتیاز و علامت تجاری ایالات متحده صادر می کند. اگر به تشخیص دفتر حق امتیاز و علامت تجاری ایالات متحده نام انتخابی یک نام عمومی بوده یا شخص دیگری قبلاً از این نام استفاده کرده باشد. این دفتر از صدور گواهی ثبت امتناع خواهد کرد. نام تجارت تان را از طریق دفتر حق امتیاز و علامت تجاری ایالات متحده به عنوان علامت تجاری به ثبت برسانید و آن را به کمک وزارت امور خارجه در محلی که تجارت آن در آنجا مستقر است. ثبت کنید.

نظر شما :