مراحل ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا به معنی انجام مراحل اداری و قانونی جهت واردات و یا صادرات کالا می باشد. در این فرایند اطلاعات مورد نیاز درباره محصول همراه با مدارک لازم جمع آوری و به گمرک ارائه می گردد. سپس اداره گمرک با بررسی و تایید اطلاعات و مدارک، به حفظ امنیت و پشتیبانی از منافع داخلی پاسخگو است. مراحل ترخیص کالا از گمرک بر اساس قوانین و مقررات هر کشور سلسله مراتب مختلفی دارد. آگاهی از این قوانین به شما کمک می کند تا کالای مورد نظر را با دقت و شناخت کافی وارد و یا صادر کنید. در غیر این صورت با عدم آگاهی لازم، ممکن است ضررهای مالی بسیاری را متحمل شوید و یا حتی اعتبار کسب و کارتان زیر سوال برود.

عوامل موثر بر هزینه ترخیص کالا

  • قیمت و ارزش کالا
  • نوع و حجم بار
  • بیمه و انبارداری
  • کشور مبدا و مقصد
احراز هویت
صدور سند
خروج کالا

ترخیص کالا از گمرک بخشی از مراحل پایانی حمل و نقل به شمار می‌آید و به معنی پرداخت مالیات، عوارض و هزینه های دیگر می باشد. هزینه های فوق بایستی توسط صاحب کالا یا واردکننده پرداخت گردد تا کالا از گمرک آزاد شود. مجموعه مهرسا بازرگان با تجربه و تخصص خود همواره ترخیص اصولی را در شرایطی مطمئن و امن برای مشتریان خود فراهم می کند. درصورت تمایل به دریافت مشاوره ترخیص کالا از گمرک، با کارشناسان حساب بازرگان تماس حاصل فرمایید.

با سلام. من یک فروشنده قطعات صنعتی در شهر اصفهان هستم. به کمک مجموعه مهرسا بازرگان تونسم بدون هیچ ضرر مالی قطعات صنعتی اورجینال را وارد و این محصولات را به فروش برسانم. اعتماد موفقیت آمیز به مجموعه مهرسا و در نهایت ترخیص با تجربه کالا از گمرک و به طور کلی فرایند های اصولی در این شرکت، باعث شد تا واردات را به صورت مستمر در پیش بگیرم.
آیکون شخص
امیرمحمد اسماعیلی
مشتری

سوالی دارید؟
با ما تماس بگیرید

بروشورها

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه