آشنایی با اصول اولیه صادرات

صادرات عبارت است.انتقال کالا از مبدا به مقصد است.اداره بازرگانی تعریف دیگری را بیان می کند.خارج کردن کالا از یک مکان طبق قوانین و مقررات خاص را صادرت گویند.

به چه کسی صادر کننده می گویند؟

صادر کننده فردی است که با داشتن کارت بازرگانی اقدام به صادر کردن کالا می کند.این فرد همچنین دارای مجوز بازرگانی است.

تعریف صادرات

صادرات در لغت به معنی فرستادن کالا از یک مکان به مکان دیگر است.صادرت به تعامل برقرار کردن در بازار در خارج کشور نیز می گویند.از طریق صادرات امکان ارتباط برقرار کردن مهیا می شود.به ارتباط تجاری کمک می کند.همچنین باعث تعامل اقتصادی می شود.

 

صادرات

صادرات به چند نوع تقسیم می شود

در یک نظریه به دو نوع تقسیم می شود که شامل صادرات مستقیم و غیر مستقیم است.

صادرات مستقیم

معمولا شرکت های خارجی از روش صادرات مستقیم استفاده می کنند.فروشندگانی که توانایی پرداخت هزینه صادارت را دارند نیز از این روش استفاده می کنند.شرکت هایی قادر به صادرات مستقیم هستند که فعالیت های مورد نیاز آن را در کشور مقصد به عهده بگیرند.از جمله این فعالیت ها می توان مشخص کردن ظرفیت بازار، پیدا کردن خریدار،انجام کارهای صادرات مثل مهیا کردن اسناد و مدارک،کارهای مرتبط با بیمه و….را بیان کرد.

صادرات غیر مستقیم

یکی از روش های ساده برای صادرات، صادرات غیر مستقیم است.در این روش واسطه هایی برای فروش کالا وجود دارد.در روش غیر مستقیم به هزینه زیاد نیاز نیست.همچنین به متخصص بودن در این زمینه نیاز نیست.این نوع خود به دو شیوه انجام می شود.اختصاصی و اتکایی، در زیر به توضیح آنها می پردزایم.

صادرات به خارج از کشور

صادرات اختصاصی چیست؟

در این شیوه یک شرکت در یک کشور تأسیس می شود.این شرکت به عنوان نمایندگی چند شرکت فعالیت انجام می دهد.مسئولیتی که این شرکت دارد.مالکیت کالاو خطرات تجاری را به عهده دارد.اگر شما جزء افرادی هستید که تمایل به صادرات دارید.پیشنهاد ما این است تا در این زمینه با تجربه نشدید.به این امر اقدام نکنید.

صادرات اتکایی چیست؟

در این روش تولیدکنندگان و شرکت هایی که محصولات یکسان دارند. و در حوزه رقابتی نیستند.با هم همکاری می کنند.کالاهای آنها و شما با هم به فروش می رسد.در واقع مفهوم آن توزیع کردن کالا در خارج از مرزها است.

برای مثل شما تولید کننده لوازم بهداشتی هستید.اما به طور رسمی هنوز کار خود را شروع نکردید. برای کم کردن خطر فروش خود به کشور مورد نظر می روید.در این موقع اقدام به درخواست برای همکاری با شرکت ها که تولید لوازم بهداشتی را به عهده دارند.کمی پردازید.

این شرکت ها معمولا برای تکمیل پکیج خود با سرمایه اندک درخواست شما را می پذیرند.در این روش شرکت مورد نظر با دریافت هزینه از شما یا افزایش قیمت لوازم بهداشتی از این روش سود بدست می آورد.

صادرات

مراحل انجام صادرات چیست؟

فروش کالاها در آن سوی مرزها قواعد و قوانین خاص خود را دارد.بی توجهی به آنها ممکن است سرمایه شما را به هدر دهد.صادرات مثل شروع هر کاری نیاز به برنامه ریزی دارد.همچنین نیازمند آینده نگری و آشنایی با روش های جذب افراد خریدار خارجی دارد.مراحل آن به شرح زیر است.

1- بازارایی در جهت صادرات

مهم ترین و ابتدایی ترین کار برای صادرات بازاریابی است.مفهوم بازاریابی این است که راه های نفوذ به بازارهای خارجی را پیدا کنید.شما باید بتوانید با شرکت ها مذاکره داشته باشید.آمار رسمی را دنبال کنید.در نمایشگاه های بین المللی شرکت کنید.اقدام به استعلام از مؤسسه ها در زمینه کنید.قیمت کالاها را در این بازارها بررسی کنید.روش های مؤثر در جهت جذب خریداران بیابید.

2- صادر کردن پیش فاکتور

فردی که اقدام به صادرات می کند باید پیش فاکتور را که دارای مشخصات محصول و فرد فروشنده است.

3- تهیه و تدارک بسته بندی

در این مرحله باید فردی که قصد صادرات دارد. کالای مورد نظر را باید مطابق با خواسته شرکت مورد نظر آماده و بسته بندی کند.

4- ارزش گمرکی را تعیین کنید

مفهوم ارزش گمرکی به معنای بهای سیف است.بهای سیف یعنی هزینه خرید کالا در مبدأ، بیمه کالای مورد نظر،همچنین هزینه حمل و نقل و باربندی.کلیه هزینه های افتتاح اعتبار،علامت بازرگانی و … نیز شامل این مورد می شود.

5- دریافت مجوز صدرور از از سازمان های مربوطه

بعد از بازاریابی صادر کننده باید مجوز صادرکردن کالا را از وزارت صنعت و معدن، بهداشت و کشاورزی را از سازمان ملی استاندارد یا نهادهایی که در این زمینه مشغول فعالیت است بگیرد.

6- فرستادن کالا به گمرک

در این مرحله محصول مورد نظر به گمرک فرستاده می شود.اظهارنامه خروجی یا صادراتی تنظیم می شود و به گمرک تقدیم می گردد.پس از آن کالا ارزیابی می شود.و کانال خروجی دریافت می شود.

7- جاری کردن قرارداد حمل و بیمه

فرد که به صادرات اقدام می کند با یک شرکت معتبر حمل و نقل قرارداد معتبر امضا می کند.این شرکت تا رسیدن محصول به مقصد آن را بیمه می کند.

8-أخذ گواهی بازرسی کالا

این گواهی به طور معمول با درخواست خریدار است و به وسیله مؤسسه هایی که مورد توافق دو طرف است.صادر می شود.

9- صادر کردن فاکتور و أخذ گواهی مبدأ

فرد صادر کننده باید در این مرحله فاکتور فروش را آماده کند.اتاق بازرگانی باید ان را تأیید کند.بازرگانی در مقابل دریافت پروانه گمرکی، تصویر بارنامه حمل و نقل و تصور گواهی فروش گواهی مبدأ را صادر نماید.

10- فرستادن کالا

جواز خروج کالا باید به شرکت حمل و نقل فرستاده شود.شرکت مورد نظر باید بر اساس بارنامه حمل و نقل صادر و کالا را از گمرگ بارگیری و به مقصد ارسال نماید.

صادرات به کشورهای مختلف

کلام آخر

منظور از صادرات عبارت است. از منتقل کردن کالا یا فرستادن آن از محل شروع یا مبدأ به محل مقصد است.اداره بازرگانی تعریف دیگری را بیان می کند.صادر کننده فردی است که با داشتن کارت بازرگانی اقدام به صادر کردن کالا می کند.در یک نظریه به دو نوع تقسیم می شود که شامل مستقیم و غیر مستقیم است.

تقسیم بندی آن شامل اختصاصی و اتکایی است.در صادرات اختصاصی یک شرکت در یک کشور تأسیس می شود.این شرکت به عنوان نمایندگی چند شرکت فعالیت انجام می دهد.مسئولیتی که این شرکت دارد.مالکیت کالاو خطرات تجاری را به عهده دارد.

در صادرات اتکایی تولیدکنندگان و شرکت هایی که محصولات یکسان دارند. و در حوزه رقابتی نیستند.با هم همکاری می کنند. و کالاهای آنها و شما با هم به فروش می رسد.در واقع مفهوم آن توزیع کردن کالا در خارج از مرزها است.

 

نظر شما :